Mike Pence: “Życie wygrywa w Ameryce”

Prezentujemy pełne tłumaczenie wystąpienia wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, Mike’a Pence’a, które wygłosił on w czasie wczorajszego Marszu dla Życia.


Życie wygrywa w Ameryce z wielu powodów. Życie wygrywa z powodu ciągłego rozwoju nauki, która wyjaśnia coraz lepiej każdego dnia kiedy zaczyna się życie. Życie wygrywa dzięki hojności milionom rodzin adopcyjnych, które otwierają swoje serca i domy dla potrzebujących dzieci. Życie wygrywa dzięki współczuciu opiekunów i wolontariuszy centrów pomocy matkom i ufundowanych na wierze organizacjom, które służą kobietom we wszystkich miasteczkach w całym kraju. I wreszcie życie wygrywa dzięki cichym radom dawanym sobie przez matki i córki, babcie i wnuczki, przyjaciół przy kuchennym stole i przy kawie na szkolnych kampusach. Mówi się prawdę. Współczucie przezwycięża wygodnictwo. A nadzieja pokonuje desperację. Jednym słowem – życie wygrywa w Ameryce dzięki wam wszystkim.” (Mike Pence)


trump625


Dziękuję wam wszystkim w imieniu Prezydenta Donalda Trumpa, mojej żony Karen i mojej córki Charlotte.

Chciałbym wszystkich powitać w Waszyngtonie na czterdziestym czwartym, corocznym Marszu dla Życia. To dobry dzień. To najlepszy dzień w historii Marszu dla Życia z wielu powodów.

Z pokorą stoję dzisiaj przed wami. Z pokorą stoję jako pierwszy w historii wiceprezydent Stanów Zjednoczonych mający zaszczyt brać udział w tym historycznym wydarzeniu.

Ponad 240 lat temu nasi ojcowie założyciele napisali słowa, które brzmiały przez lata.

Ogłosili te prawdy by było oczywiste, że jesteśmy wszyscy obdarowani przez naszego Stwórcę pewnymi niezbywalnymi prawami, takimi jak prawo do życia, wolności i dążenia do szczęścia.

44 lata temu nasz Sąd Najwyższy odwrócił się od pierwszego z tych ponadczasowych ideałów.

Ale dziś, trzy pokolenia później, dzięki wam wszystkim, dzięki tysiącom zgromadzonych na marszach takich jak ten w całym kraju, życie znowu wygrywa w Ameryce.

Widać to w wyborze większości w Kongresie, która jest pro-life. Ale jeszcze bardziej widać to w historycznym wyborze prezydenta, który jest za Ameryką silniejszą, Ameryką bogatszą, prezydenta, który, co mówię z dumą, jest za prawem do życia – Prezydenta Donalda Trumpa.

Prezydent Trump poprosił mnie, bym z wami dzisiaj był. Chciał bym podziękował wam za wasze wsparcie, za wasze stanie po stronie życia, i za wasze współczucie dla amerykańskich kobiet i dzieci.

Tydzień temu na schodach Kapitolu byliśmy świadkami inauguracji prezydentury czterdziestego piątego Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Mogę wam powiedzieć z pierwszej ręki, że nasz prezydent jest człowiekiem o szerokich ramionach i wielkim sercu. Jego wizja, energia, jego optymizm, są bezgraniczne, i wiem, że uczyni on Amerykę znów wielką.

Od pierwszego dnia swojego urzędowania dotrzymuje obietnic danych Amerykanom.

Chciałbym powiedzieć że tutaj, przy 1600 Pennsylvania Avenue [adres Białego Domu – przyp. tłum.] dotrzymujemy obietnic.

Dlatego w poniedziałek Prezydent Trump przywrócił Mexico City Policy [polityka USA wprowadzona po szczycie ONZ w Mexico City w 1984 zakazująca finansowania organizacji promujących aborcję poza granicami USA, wprowadzona przez R. Reagana, następnie odwołana przez B. Clintona, przywrócona przez G. W. Busha, ponownie odwołana przez B. Obamę i obecnie przywrócona – przyp. tłum.] by zapobiec finansowaniu organizacji które promują albo wykonują aborcję na całym świecie.

Dlatego też nasza administracja będzie współpracować z Kongresem w celu zakończenia finansowania aborcji i klinik aborcyjnych z podatków i przeznaczymy te środki na służbę zdrowia dla kobiet w Ameryce.

I dlatego w przyszłym tygodniu Prezydent Donald Trump ogłosi nominację do Sądu Najwyższego kandydata, który będzie podtrzymywał dane od Boga wolności zapisane w naszej konstytucji zgodnie z tradycją wielkiego sędziego, świętej pamięci Antonina Scalii.

Widzicie, w Ameryce wygrywa życie. A dzisiaj świętujemy postęp, jaki dokonaliśmy w tej sferze. Wiecie, że od dawna uważam, że społeczeństwo powinno być sądzone po tym jak troszczy się o najbardziej potrzebujących, starszych, chorych, niepełnosprawnych i nienarodzonych.

Znajdujemy się w historycznej chwili jeśli chodzi o sprawę życia. Musimy podejść do niej z szacunkiem i współczuciem dla każdego Amerykanina.

Życie wygrywa w Ameryce z wielu powodów.

Życie wygrywa z powodu ciągłego rozwoju nauki, która wyjaśnia coraz lepiej każdego dnia kiedy zaczyna się życie. Życie wygrywa dzięki hojności milionom rodzin adopcyjnych, które otwierają swoje serca i domy dla potrzebujących dzieci. Życie wygrywa dzięki współczuciu opiekunów i wolontariuszy centrów pomocy matkom i ufundowanych na wierze organizacjom, które służą kobietom we wszystkich miasteczkach w całym kraju.

I wreszcie życie wygrywa dzięki cichym radom dawanym sobie przez matki i córki, babcie i wnuczki, przyjaciół przy kuchennym stole i przy kawie na szkolnych kampusach. Mówi się prawdę. Współczucie przezwycięża wygodnictwo. A nadzieja pokonuje desperację.

Jednym słowem – życie wygrywa w Ameryce dzięki wam wszystkim.

Dlatego wzywam was do działania. Ale, jak napisano, “Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność”. Niech ten ruch słynie z miłości, nie gniewu. Niech ten ruch słynie ze współczucia, nie konfrontacji. Gdy chodzi o sprawy serca, nie ma nic silniejszego niż łagodność.

Wierzę, że będziemy nadal zwyciężać serca i umysły nowych pokoleń jeśli nasze serca zwrócą się ku młodym matkom i ich nienarodzonym dzieciom, i jeśli wszyscy zrobimy co tylko w naszej mocy by spotkać się z nimi tam gdzie są, z wielkodusznością, nie sądem.

By uleczyć nasz kraj i odbudować kulturę życia musimy dalej być ruchem który obejmuje wszystkich, troszczy się o wszystkich i pokazuje szacunek dla godności i wartości każdej osoby.

Na Jefferson Memorial napisano słowa naszego trzeciego prezydenta, który dawno temu upominał nas, byśmy pamiętali, że Bóg dał nam życie i dał nam wolność.

W imieniu Prezydenta Stanów Zjednoczonych i mojej małej rodziny dziękuję wam za wasze bycie po stronie życia. Dziękujemy wam za wasze współczucie. Dziękujemy wam za waszą miłość dla amerykańskich kobiet i dzieci.

Bądźcie pewni, że tak jak wy nie ustaniemy póki nie odbudujemy w Ameryce kultury życia dla nas i naszego potomstwa. Dziękuję i niech Bóg was błogosławi.

I niech Bóg błogosławi Amerykę.


Źródło: lifesitenews.com

Tłumaczenie: Redakcja Bazy Dokumentów Papieskich Xportal.pl

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: