Johann Gudenus: “Europa powinna pozostać chrześcijańska”

22 maja w Austrii odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Kandydatami byli – deputowany Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ), Norbert Hofer  i lider Zielonych, Alexander Van der Bellen. Frekwencja wyborcza wyniosła 72 %. Pomimo porażki Hoferowi udało się uzyskać prawie 50 % głosów. Oznacza to, że FPÖ stało się główną siłą polityczną Austrii. Katehon.com przeprowadził wywiad na temat programu tego ugrupowania z wiceburmistrzem Wiednia i członkiem Wolnościowej Partii Austrii, Johannem Gudenusem (na zdjęciu).Jak chcą żeby wyglądała przyszłość Austriacy, którzy głosowali na członka Partii Wolnościowej?

Austriacy pragną stabilności. Potrzeby ludzi dotyczące przyszłości opierają się na ich tradycjach i korzeniach. Austriacy nie chcą, żeby przyszłość opierała się na wartościach multikulturalizmu i zaprzeczeniu tożsamości. Taka przyszłość – z muktikulturalizmem, kryzysem migracyjnym i islamizacją ludności Europy – jest niestabilna…

Europa powinna pozostać chrześcijańska oraz chronić swoje głęboko zakorzenione tradycje i postawy. Partia Wolnościowa jest za takim rodzajem Europy: chrześcijańską, tradycyjną i opartą na narodowych różnicach.

Kto jest głównym, współczesnym wrogiem chrześcijańskiej Europy?

Dzisiaj Europa jest atakowana z wielu stron. Lewicowo-liberalne siły i partie polityczne promują globalizację. Europę zdradziła również Unia Europejska, która tytułuje się obrońcą “tolerancji”, co nie przeszkadza jej atakować chrzescijańskich i europejskich wartości. Unia niszczy nasze wartości i musimy się temu przeciwstawić.

Partia Wolnościowa jest za zniesieniem antyrosyjskich sankcji. Jak można do tego doprowadzić i jak reagują na to polityczne elity Europy?

Większość populacji jest przeciwna sankcjom. Cała sytuacja jest szkodliwa zarówno dla austriackiej ekonomii, jak i dla całej Europy. Widzę, że sankcje nie przynoszą pożytku żadnemu europejskiemu krajowi, po co więc one nam są? Fakt, że Austria popiera sankcje oznacza, że austriacki rząd składa się z osób, które nie są niezależne, które wykonują rozkazy innych i, które są kukiełkami w politycznym, antyrosyjskim spektaklu. Partia Wolnościowa jest za Europą kontynentalną, Europą silną i Europą suwerenną. Austria powinna sama podejmować decyzje. Wrogowie naszej jedności chcą podzielić Europę i Rosję.

Jak możemy zbudować alternatywną Europę i na jakich politycznych oraz religijnych fundamentach powinniśmy ją oprzeć?

Obecnie próbujemy odnaleźć odpowiedź na to pytanie wspólnie z naszymi zagranicznymi kolegami, takimi jak – na przykład – włoska Liga Północna i francuski Front Narodowy. Próbujemy reformować Unię od środka, ale jest to ekstremalnie trudne. Naszym programem jest budowa Europy jako związku suwerennych państw, z zachowaniem wolnego handlu, ale bez brukselskiej dyktatury.

Tożsamość, narodowość, tradycja i wiara są podstawami Europy, którą staramy się budować.


Źródło: katehon.com

Tłumaczenie: Redakcja Bazy Dokumentów Papieskich

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: