Wlk.Brytania: Tradycyjne Msze święte w intencji prześladowanych chrześcijan

Lonyńska grupa Juventutem zrzeszająca młodych tradycyjnych katolików organizuje Msze święte w tradycyjnym rycie w intencji prześladowanych chrześcijan.


145a-1400x438


Msze wotywne zostaną odprawione 24 kwietnia, 26 czerwca, 25 września i 18 grudnia. Ks. Armand De Malleray z Bractwa Kapłańskiego św. Piotra, który odprawi pierwszą Mszę powiedział: „Niegdyś Bóg zapytał człowieka: ‘Gdzie jest twój brat Abel?’. Jaka byłaby twoja odpowiedź? Być może nie każdy z nas jest w stanie pomóc naszym prześladowanym braciom finansowo, ale ofiarowanie i uczestnictwo w Mszy świętej w ich intencji jest skutecznym środkiem na wyjednanie im Bożej pomocy oraz wybłaganie nawrócenia ich prześladowców.”

Neville Kyrke-Smith, dyrektor brytyjskiego oddziału organizacji Pomoc w Kościołowi w potrzebie ciepło przyjęła tę inicjatywę: „W wielu częściach świata chrześcijanie są dziś torturowani, zabijani albo wypędzani ze swoich domów z powodu wiary. Te Msze są okazją do pokazania poprzez modlitwę swojej solidarności z naszymi prześladowanymi braćmi.”

Richard Hawker, przewodniczący Juventutem London, stwierdził: „To wielki przywilej, że poprzez te celebracje możemy pomóc naszym prześladowanym i cierpiącym braciom. Mamy nadzieję, że szczególnie wśród młodych katolików uroczyste celebracje Mszy w nadzwyczajnej formie przyczynią się do podkreślenia trudnej sytuacji chrześcijan na świecie.”

Juventutem to katolicka organizacja mająca na celu uświęcenie młodzieży poprzez tradycyjną liturgię i duchowość rytu rzymskiego. Współpracuje z Latin Mass Society i Międzynarodową Federacją Una Voce.


Źródło: zenit.org/catholicherald.co.uk

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: