Wietnam: Katolicki Uniwersytet coraz bliżej

Jego Ekscelencja Phaolô Bùi Văn Đọc, arcybiskup Ho Chi Minh i przewodniczący Konferencji Episkopatu Wietnamu potwierdził, że w stolicy Wietnamu powstanie katolicki Uniwersytet. Arcybiskup był głównym promotorem tego przedsięwzięcia.


Vietnamese seminarian line up during ceremonies at the Catholic Church of Hanoi in Vietnam Sunday Nov. 19, 2006. While restrictions remain, harassment has eased enough that the United States decided this week to remove Vietnam from a list of the world's worst violators of religious freedom. (AP Photo/Aaron Favila)


Jak donosi agencja Fides po tym jak rząd w sierpniu oficjalnie zaakceptował plany otwarcia uczelni znalazły one uznanie również w Stolicy Świętej, która poparła je specjalnym dekretem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

Arcybiskup podzielił się z agencja swoją radością – “Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Pan zmiłował się nad nami. To historyczny krok, który jest konieczny dla wzrostu wietnamskiego Kościoła i, który daje nam nadzieję. Służba edukacyjna jest pracą miłosierdzia. Jesteśmy szczęśliwi, że to wydarzenie ma miejsce w Roku Jubileuszowym. To będzie szczególny Jubileusz dla naszego Kościoła.”

W Wietnamie nazywanym “najstarszą córą” Kościoła w Azji żyje ok. 8 milionów katolików. Mimo restrykcyjnej polityki komunistycznego rządu, który od początku swojego funkcjonowania ogranicza działanie Kościoła i prześladuje jego członków, wspólnota wiernych stale wzrasta.


Źródło: fides.org

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: