USA: Liberałowie przeciw metropolicie San Francisco

Grupa wpływowych amerykańskich liberalnych katolików (wśród nich sponsorzy pro-aborcyjnych polityków) żąda odwołania metropolity San Francisco abp. Salvatore Cordileone. Abp Cordileone nieugięcie broni nauczania Kościoła w sprawie małżeństwa, rodziny i ochrony życia.


cordileone


W czwartek 16 kwietnia liberałowie wykupili ogłoszenie w “San Francisco Chronicles”. Zamieścili w nim swój list do papieża Franciszka, w którym domagają się usunięcia metropolity z powodu “wprowadzania atmosfery podziału i nietolerancji”.

Abp Cordileone jest silnie krytykowany przez lewicowe media i grupy interesu, odkąd w lutym wydał dekret nakazujący pracownikom szkół katolickich prowadzenie życia zgodnego z nauczaniem Kościoła.

Autorzy petycje piszą, że działania metropolity San Francisco stoją w sprzeczności ze stanowiskiem Franciszka w sprawie homoseksualistów, a język używany przez biskupa “bliski jest prześladowaniom”.

Zamiast twoich słynnych słów “kim jestem aby osądzać” arcybiskup Cordileone twierdzi, że zachowanie naszych braci, sióstr i ich dzieci jest “absolutnie złe” – piszą autorzy. Zarzucają też metropolicie mianowanie proboszcza, który “marginalizuje kobiety” i “z niewytłumaczalnego powodu rozprowadza wśród uczniów szkoły podstawowej niedostosowaną do ich wieku, potencjalnie obraźliwą i zorientowana seksualnie broszurę”. Chodzi o proboszcza, który przywrócił w swojej parafii zwyczaj służby ołtarzowej sprawowanej wyłącznie przez chłopców i mężczyzn oraz rozdawał uczniom broszurę z rachunkiem sumienia.

Arcybiskup Salvatore Cordileone (ur. 1956) – potomek włoskich imigrantów. Święcenia kapłańskie przyjął w 1982 roku w diecezji San Diego, następnie urzędnik tamtejszej kurii i sekretarz biskupa. W latach 1995-1999 asystent w Sygnaturze Apostolskiej w Kurii Rzymskiej. W 2002 roku mianowany biskupem pomocniczym San Diego, w 2009 biskupem diecezjalnym Oakland. W 2012 roku otrzymał nominację na arcybiskupa San Francisco. Znany jest także ze swojej życzliwości wobec liturgii w tradycyjnym rycie.


Źródło: LifeSiteNews.com

Podobne...

2 komentarze

  1. Adrian pisze:

    Przypomnijmy sobie słowa św. Pawła Apostoła skierowane do Kościoła w Filippi: Bracia! Bądźcie wszyscy razem moimi naśladowcami i wpatrujcie się w tych, którzy tak postępują, jak tego wzór macie w nas. Wielu bowiem postępuje jak wrogowie krzyża Chrystusowego, o których często wam mówiłem, a teraz mówię z płaczem. Ich losem – zagłada, ich bogiem – brzuch, a chwała – w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne. Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować.

  2. Tomasz pisze:

    Tak samo w Polsce postąpiła lewica laicka dzieci rewolucji marksistowskiej pisząc list Papieża ze skargą na biskupów broniących niezmienne Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego.Moderniści wewnętrzni wrogowie Kościoła podnoszą głowę.”Duch Soboru” nie istnieje po Vaticanum Secundum Pan Bóg nie zmienił poglądów.

Dodaj komentarz

Top
error: