Kard. Napier: “Polityczna poprawność jest dzisiaj największą herezją!”

Południowoafrykański kardynał, Wilfrid Napier, nazwał “ludobójstwem” ogromną liczbę aborcji czarnych dzieci w Stanach Zjednoczonych. Odważnie sprzeciwił się również nawoływaniom liberalnych hierarchów do tego, aby przeprosić “gejów” za tworzenie wrogiej im atmosfery.  


Wilfrid_Napier


Arcybiskup Durbanu zacytował badanie przeprowadzone przez Instytut Guttmachera z którego wynika, że w Stanach Zjednoczonych, od 1973 roku, kiedy Sąd Najwyższy zalegalizował aborcję, zamordowano 57 milionów nienarodzonych dzieci. Dodał, że spośród tych dzieci aż 37 procent miała czarny kolor skóry. Jest to zatrważające jeśli weźmie się pod uwagę, że – obecnie – jedynie 13 procent Amerykanek ma ten kolor skóry. “Czy to nie jest coś za co należałoby przeprosić?”, zapytał retorycznie duchowny.

Zadając to pytanie kardynał wyraźnie odniósł się do słów kard. Marxa, który niedawno wezwał przywódców Kościoła do wyrażenia skruchy z powodu tworzenia atmosfery wrogiej homoseksualistom. Na Twitterze kardynał z RPA dodał: “Boże chroń nas! Kolejne będą przeprosiny za nauczanie, że cudzołóstwo jest grzechem! Polityczna poprawność jest dzisiaj największą herezją!”


Żródło: churchmilitant.com

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: