Deklaracja FSSPX w związku z adhortacją papieską Amoris Laetitia

2 maja, we wspomnienie św. Atanazego, władze Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X wydały oświadczenie na temat publikacji przez Ojca Świętego adhortacji posynodalnej Amoris Laetitia.


logo_fsspx


Jak czytamy w deklaracji: “Kwestia dopuszczenia osób pozostających w powtórnych związkach do Komunii Świętej została omówiona już kilkukrotnie przez Kościół, którego jasna odpowiedź zostałą powtórzona nawet niedawno. Nowa dyskusja na temat stałego nauczania i praktyki Kościoła może być więc jedynie zwodnicza i zamiast wyjaśniać rzeczy, będzie je gmatwać, co właśnie się dzieje”. Jako przykład autorzy podają wypowiedź Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Filipin, który stwierdził, że adhortacja zostanie wprowadzona w życie i rozwodnicy w nowych związkach będą mogli przyjąć Komunię.

Deklaracja kończy się wezwaniem Ojca Świętego do poprawienia dwuznacznych i szkodliwych fragmentów adhortacji, która ponownie jak dokumenty II Soboru Watykańskiego musi być “interpretowana w jasny sposób”, a jej fragmenty sprzeczne z odwiecznym nauczaniem muszą być odrzucone dla dobra dusz, szczególnie tych zagrożonych widmem fałszywego miłosierdzia.


Źródło: DICI

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: