Ks. Vincenzo Cuomo: O damskiej modzie

Patrząc wstecz musimy przyznać, że niestety nic się nie poprawiło w kwestii kobiecej mody, która stała się jeszcze bardziej nieprzyzwoita. W tych dniach nudyzm przekroczył progi naszych kościołów!


Jest temat, który stał się tematem tabu: moda damska. Kto o tym mówi? Czy to wszystko jest do przyjęcia? A jeśli coś jest nie do przyjęcia, kto powinien objaśniać, upominać i prostować? Niestety nudyzm staje się coraz bardziej bezczelny i nachalny, podsycany przez programy telewizyjne, gazety i bilbordy. Jesteśmy teraz świadkami globalizacji bezwstydu, ponieważ idea, że kobieta nie jest kobietą jeśli nie jest wyzywająca zakorzeniła się w umysłach mas. Zaczęło się od skrócenia rękawów, a następnie rękawy znikły zupełnie.

Eksponuje się coraz więcej górnych fragmentów ciała. Jednocześnie pojawiła się spódniczka mini, która staje się coraz bardziej mini! Więc dlaczego by nie obnażyć też przepony i pępka? A potem obcisłe, krótkie spodenki. Dziś ta zuchwałość nie zna granic, nawet w świętych miejscach – w naszych kościołach i sanktuariach. A co można powiedzieć, gdy w niektórych kościołach kobiety ubrane nieodpowiednio idą czytać lub są nadzwyczajnymi szafarkami Komunii? Być może te obserwacje wzbudzą odrobinę uśmiechu, ponieważ teraz – jak mówią – „czasy się zmieniły i te rzeczy już nas nie szokują”! To twierdzenie jest tak fałszywe, jak głupie. Więc pożądliwość oczu i ciała już nie istnieje? A to co jest napisane w listach apostolskich na temat strojów kobiet również się nie liczy? Rzeczywistość jest taka: grzechy nieczystości nie są już uważane za grzechy. I to wszystko nie stało się przypadkiem.

Ma miejsce szeroko zakrojona strategia diabelskiej złośliwości celującej w dechrystianizację mas. Nastąpiło to nie z pomocą karabinów i więzień, ale z powodu zburzenia zasad chrześcijańskich. W związku z tym silny, autorytatywny głos musi być wysłuchany! Matka Boża w Fatimie za pośrednictwem małej Hiacynty przepowiedziała nadejście nieprzyzwoitej mody – przyczynę utraty wielu dusz. Niech Najczystsza Dziewica przez swoje możne wstawiennictwo uzyska powrót do czystego i cnotliwego życia, przynajmniej wśród chrześcijańskich kobiet.


Źródło: Rorate Caeli

Tłumaczenie: Redakcja Bazy Dokumentów Papieskich Xportal.pl

Podobne...

1 Odpowiedź

  1. Tomasz pisze:

    W samo sedno! Matko Boża Fatimska módl się za nami!

Dodaj komentarz

Top
error: