Włochy: Nie można modlić się za Mussoliniego

Kuria archidiecezji Reggio Calabria zakazała odprawienia Mszy świętej w intencji zamordowanego przez komunistycznych partyzantów 70 lat temu przywódcy Włoch Benito Mussoliniego.


mussolini-military


Inicjatorzy wydarzenia z ruchu Alleanza Calabrese zdecydowali mimo to na przeprowadzenie uroczystości upamiętniających śmierć włoskiego przywódcy na placu miasta. Kościół na czas trwania uroczystości został zamknięty. „Biskup i burmistrz ciągle boją się człowieka zamordowanego 70 lat temu. Benito – presente! Kwiaty spadają na Piazzale Loreto” – napisał organizator odnosząc się do placu w Mediolanie, na którym wystawiono przed egzekucją ciało Mussoliniego. „Pamiętajcie o Benito Mussolinim i wszystkich poległych ofiarach z Włoskiej Republiki Społecznej, o ludziach, którzy wierzyli w honor i wielkość narodu włoskiego” – napisali organizatorzy w ogłoszeniu.

Kuria swoją decyzję tłumaczy chęcią uniknięcia wykorzystania celebracji do celów politycznych. Jaka szkoda, że poprawność polityczna jest ważniejsza niż uczynek miłosierdzia względem duszy – „modlić się do Boga za żywych i umarłych”.


Źródło: liberoquotidiano.it

Podobne...

1 Odpowiedź

  1. Tomasz pisze:

    Nie pozwalają mszy za zmarłego oprawić skandal.Czego się boją biskupi?

Dodaj komentarz

Top
error: