Wielka Brytania: Uroczystości upamiętaniające męczenników Anglii i Walii

Około 200 pielgrzymów wypełni jutro ulice Yorku. Przybywają oni, żeby uczcić św. Małgorzatę Clitherow oraz innych męczenników Anglii i Walii.


mid_10014


Pielgrzymka rozpocznie się od tradycyjnej Mszy Świętej w kościele św. Wilfryda. Stamtąd pielgrzymi przejdą w procesji przez most Ouse, na którym zamęczono św. Małgorzatę.

Przewodniczący „Latin Mass Society” Joseph Shaw powiedział: „Pielgrzymki są kluczowe dla tradycyjnej duchowości katolickiej. Za ich pośrednictwem możemy połączyć się ze świętymi miejscami naszego kraju, uczcić Naszą Panią i świętych raz męczenników oraz iść w ślady naszych katolickich przodków. Nigdzie nie jest to bardziej istotne niż w Anglii, niezależnie od tego, czy jest to podróż do naszych średniowiecznych świątyń, które odrestaurowano w czasach współczesnych, takich jak Walsingham i Holywell, czy uhonorowanie naszych świętych męczenników, tak jak to ma miejsce w Tyburn, York, Oxford i Padley.”

Męczennica, św. Małgorzata Clitherow nawróciła się w 1574 roku, w wieku 18 lat. W 1586 roku została aresztowana za ukrywanie w swoim domu w Yorku katolickich księży. Tego samego roku, w Wielki Piątek, została, na polecenie protestanckiej władzy, zmiażdżona.


Źródło: catholicherald.co.uk

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: