Wenezuela: Bunt nie jest odpowiedzią na biedę

Biskupi Wenezueli wydali oświadczenie w którym wyrażają smutek z powodu narastających w kraju problemów i wzywają wiernych do aktywnego włączenia się w poprawę warunków życia.


hqdefault


Nigdy wcześniej Wenezuelczycy nie cierpieli z powodu tak ekstremalnego braku towarów pierwszej potrzeby takich jak jedzenie oraz leki, i [nigdy nie cierpieli tak z powodu] innych złych rzeczy – nieludzkiej przestępczości, racjonowania elektryczności i wody, głębokiej korupcji na wszystkich poziomach rządowych i społecznych”, napisali w swoim oświadczeniu biskupi.

Jednak, jak zapewniają biskupi, wyjściem z sytuacji nie może być przemoc. W oświadczeniu czytamy: „Chcemy ostrzec ludzi, aby nie zostali zmanipulowani przez tych, którzy proponują zmianę sytuacji przy pomocy przemocy społecznej. (…) Nie możemy być pasywnych obywatelami i konformistami, ale musimy oddziaływać na naszą rzeczywistość… Oddziaływać pokojowo, ale aktywnie, aby działać jako fundatorzy przemiany naszej historii i kultury.”

Biskupi zwrócili się do władz kraju, prosząc aby te „słuchały głosu ludzi z należnym im szacunkiem„. Ostrzegli również tych, którzy występują przeciwko porządkowi publicznemu, promując przemoc, że ich działania są nie tylko przestępstwem, ale również „grzechem śmiertelnym.”


Źródło: fides.org

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: