Watykan: Popkultura przyczyną opętań

Watykański egzorcysta, o. Cesare Truqui (na zdjęciu), w wywiadzie dla The Independent ujawnił, że Kościół obserwuje wzrost opętań na całym świecie. Uważa on, że jest to winą popularnych rozrywek, takich jak czytanie powieści fantastycznych i zaangażowanie w praktyki związane z jogą.


Truqui


Według profesora Giuseppe Ferrari, uczestnika niedawnej konferencji w Rzymie, w czasie której katoliccy duchowni i uczeni zastanawiali się jak przeciwdziałać tej sytuacji, winę za ten stan ponosi popularność programów telewizyjnych, filmów oraz powieści, które wysławiają „demoniczne” stworzenia, takie jak wampiry i czarodzieje.

Demoniczne charaktery w popularnych serialach „True Blood” i „The Vampire Diaries” przedstawiane są jako piękni i nadzwyczaj silni ludzie. Taka „reklama” tego typu charakterów może prowadzić młodych ludzi w stronę praktyk okultystycznych. Ojciec Truqui twierdzi, że widział wiele przypadków, w których ludzie, fascynaci takich programów, pozostający pod wpływem złych duchów, mówili wieloma językami i wykazywali nadludzką siłę.

Źródło: naturalnews.com

 

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: