Waszyngton: Marsz w obronie małżeństwa

W sobotę w Waszyngtonie odbyła się demonstracja w obronie tradycyjnego małżeństwa. Protest przyciągnął tysiące ludzi z różnych stron kraju.


Crowds_hold_signs_in_defense_of_traditional_marriage_at_the_March_for_Marriage_in_Washington_DC_on_April_25_2015_Catholic_News_Agency_Credit_Adelaide_Mena_42515_CNA


Przy okazji protestu i w związku z proponowanymi zmianami dotyczącymi prawnego uznania tzw. małżeństw homoseksualnych prawdę przekazywaną przez Kościół wyraził arcybiskup Joseph Kurtz, przewodniczący Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych. Zauważył on, że „zbyt długo uznawaliśmy za pewnik rozumienie małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.” Społeczeństwo, które postrzega małżeństwo jedynie jako „przyjaźń dorosłych ludzi” zatraca właściwe jego rozumienie, które jest nierozerwalnie związane z „ofiarną miłością”. Jak wyjaśnił, „zamiast wspierać podstawy dla ofiarnej miłości stajemy się upadłymi ofiarami kultury, która stale mówi o wyborze i o możliwościach. (…) Myślę, że wracamy do naszych korzeni mówiąc, że podstawą dobrej, zdrowej cywilizacji i społeczeństwa jest rodzina, której fundamentem jest ofiarna miłość.”


Źródło: catholicnewsagency.com

Podobne...

1 Odpowiedź

  1. Tomasz pisze:

    Rodzina to podstawowa komórka społeczna.Lewica laicka próbuje zniszczyć rodzinę .

Dodaj komentarz

Top
error: