USA: Księża w obronie nauczania Kościoła

Grupa amerykańskich duchownych udzieliła poparcia duchownym brytyjskim, którzy wystosowali w zeszłym miesiącu do redakcji Catholic Herald list z poparciem dla katolickiego nauczania o małżeństwie i rodzinie. 


credo priests


W liście zaadresowanym do ojców synodu, opublikowanym na stronie CredoPriests.org, napisali:

„W łączności z naszymi braćmi w kapłaństwie z Anglii i Walii (w zgodzie z nauczaniem zawartym w Katechizmie Kościoła Katolickiego w punktach 1650-51), popieramy ich petycję wzywającą Ojców nadchodzącego Synodu, by stanowczo opowiedzieli się po stronie tradycyjnego rozumienia przez Kościół małżestwa, ludzkiej seksualności i praktyki duszpasterskiej”.

Treść listu brytyjskich duchownych publikowaliśmy kilka tygodni temu:

„Po nadzwyczajnym Synodzie biskupów, który miał miejsce w Rzymie w październiku 2014 roku, powstało wiele nieporozumień dotyczących nauczania moralnego. W tej sytuacji my, katoliccy księża, chcemy wyrazić naszą niezachwianą wierność tradycyjnej doktrynie dotyczącej małżeństwa i prawdziwego znaczenia ludzkiej seksualności, która jest ufundowana na Słowie Bożym i dwutysiącletnim nauczaniu Magisterium Kościoła. Poświęcamy się na nowo zadaniu prezentowania tego nauczania w jego pełni, aby dotrzeć ze współczuciem Pana do tych, którzy starają się odpowiedzieć na potrzeby i wyzwania Ewangelii w coraz bardziej zsekularyzowanym społeczeństwie. Ponadto uznajemy istotność przestrzegania tradycyjnej dyscypliny kościelnej dotyczącej przyjmowania sakramentów i to, że ta doktryną oraz praktyka pozostają w harmonii w sposób mocny i nierozerwalny. Apelujemy do tych wszystkich, którzy wezmą udział w drugim Synodzie, w październiku 2015 roku, by jasno i silnie ogłosili niezmienność nauczania moralnego Kościoła, aby to zamieszanie zostało powstrzymanie, a wiara potwierdzona.”

Pod listem podpisało się do tej pory 500 księży, między innymi założyciel wydawnictwa Ignatius Press o. Joseph Fessio SI czy znany bloger ks. John Zuhlsdorf.


Źródło: Catholic Herald

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: