Turcja: Reakcje na słowa prawdy

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan (na zdjęciu) wyraził swoje niezadowolenia z powodu nazwania przez Papieża ludobójstwem rzezi dokonanych sto lat temu przez Turków na Ormianach.


Erdogan-speaking


Erdogan nazwał tę wypowiedź „nonsensem” i wyraził nadzieję, że Ojciec Święty „nie powtórzy tego błędu”. „Jeśli politycy i przywódcy religijni wchodzą w buty historyków, nie dojdziemy do prawdy a najwyżej do nonsensu. Z całym szacunkiem dla Papieża, ale potępiam ten błąd i przestrzegam przed jego ponownym popełnieniem.”

Z kolei premier Turcji Ahmet Davutoglu w wywiadzie telewizyjnym oskarżył Papieża o „nieodpowiednie” i „jednostronne” oceny. „Oczekujemy, że przywódcy religijni będą wzywać do pokoju.”

Minister Turcji ds. Unii Europejskiej zasugerował, że wypowiedź Papieża była spowodowana jego argentyńskim pochodzeniem. Argentyna według Volkana Bozkira „gościła nazistów, którzy dokonali ludobójstwa żydów”. „Niestety w Argentynie Ormiańska diaspora jest bardzo silna i dominuje w mediach oraz kręgach biznesowych” – dodał Bozkir.


Źródło: presstv.ir/turkishweekly.net

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: