Szwajcaria: Wikariusz dla tradycjonalistów

Ordynariusz szwajcarskiej diecezji Chur bp Vitus Huonder utworzył 15 czerwca tego roku stanowisko wikariusza biskupiego dla wiernych związanych z tradycyjną liturgią. Mianował na to stanowisko proboszcza parafii św. Maksymiliana Kolbe, ks. Martina Ramma FSSP.


ramm


„Nominacja w żaden sposób nie wpływa na dotychczasowe obowiązki ks. Ramma. Jednakże biskup pragnie podkreślić w ten sposób swoją szczególną odpowiedzialność wobec wiernych konkretnego rytu bądź szczególnej grupy (kanon 476 Kodeksu Prawa Kanonicznego)” – głosi oświadczenie tej najstarszej szwajcarskiej diecezji. Jest to pierwsze takie stanowisko w niemieckojęzycznym obszarze.

Bp Vitus Huonder jest biskupem Chur od 2007 roku. Ks. Martin Ramm FSSP (na zdjęciu z papieżem Benedyktem XVI) jest synem znanego obrońcy życia, założyciela i przewodniczącego Aktion Leben – Germany Waltera Ramma. Święcenia kapłańskie przyjął w 1996 roku z rąk kard. Hansa Hermanna Groëra.


Źródło: katolisches.info

Podobne...

1 Odpowiedź

  1. 8 sierpnia 2015

    […] Jak dowodzą autorzy książki „większość kościelnych wspólnot katolickich w Szwajcarii jest bardzo otwarta na alternatywne formy rodzin, które istnieją w dzisiejszym społeczeństwie”. Ich książka ma zawierać „dyskusje ze specjalistami w dziedzinach naukowych i w teologii pastoralnej, jak również refleksje na temat kwestii gender i sakramentów.” Dziennikarz Neue Zürcher Zeitung, Simon Hehli, wyraził przekonanie, że celem tej książki jest „przedstawienie wizji odmiennej od bardziej konserwatywnej pozycji” reprezentowanej przez biskupa Chur, Vitusa Huondera – ordynariusza przyjaznego Tradycji znanego z głoszenia prawdziwej nauki Kościoła dotyczącej kwestii małżeń… […]

Dodaj komentarz

Top
error: