Szwajcaria: Dziewczyna i dziewczyna – normalna rodzina?

W Szwajcarii ukazała się praca przedstawiającą portrety pięciu rodzin uznających się za katolickie. Pośród nich znalazł się związek dwóch kobiet. Książka, której autorami są Arnd Bünker i Hanspeter Schmitt, zatytułowana jest „Familienvielfalt in der katholischen Kirche” („Różnorodność rodzin w Kościele katolickim”).


TVZ_Cover_Familienvielfalt_Vor.indd


Jak dowodzą autorzy książki „większość kościelnych wspólnot katolickich w Szwajcarii jest bardzo otwarta na alternatywne formy rodzin, które istnieją w dzisiejszym społeczeństwie”. Ich książka ma zawierać „dyskusje ze specjalistami w dziedzinach naukowych i w teologii pastoralnej, jak również refleksje na temat kwestii gender i sakramentów.” Dziennikarz Neue Zürcher Zeitung, Simon Hehli, wyraził przekonanie, że celem tej książki jest „przedstawienie wizji odmiennej od bardziej konserwatywnej pozycji” reprezentowanej przez biskupa Chur, Vitusa Huondera – ordynariusza przyjaznego Tradycji znanego z głoszenia prawdziwej nauki Kościoła dotyczącej kwestii małżeństwa.

Praca, której autorami są Arnd Bünker, dyrektor SPI (Szwajcarski Instytut Socjologii Duszpasterskiej) oraz Hanspeter Schmitt, profesor etyki moralnej w Wyższej Szkole Teologicznej w Chur (THC), była finansowana przez progresywne „korporacje kościelne” z kantonów Zurych, Argovia, Lucerna, Nidwald, Saint-Gall i Bale-Campagne.


Źródło: dici.org

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: