Syria: Zmartwychwstanie w Boże Narodzenie

Pośród ruin i destrukcji, po trzech latach wojny, nowa maronicka świątynia powstaje w Damaszku. Uroczyste otwarcie kościoła pod wezwaniem błogosławionych braci Massabki – trzech męczenników zamordowanych z powodu odmowy konwersji na islam 10 lipca 1860 roku – będzie miało miejsce 8 stycznia.

1


Maronicki arcybiskup Damaszku, Samir Nassar (na zdjęciu) nazwał to wydarzenie „prawdziwym darem Bożego Narodzenia: [kościół] będzie oazą modlitwy i znakiem radości oraz nadziei pośród świata przemocy, nietolerancji i strachu.” Dodał, że „pośród ruin ta nowa kaplica wygląda niczym gwiazda Trzech Króli, która prowadzi do Bożego Dziecięcia.”

„Mimo wojny, mimo poważnych problemów społecznych i ekonomicznych, nasi księża i wierni rozwijają trzy projekty kaplic w trzech dzielnicach Damaszku. Ta będzie pierwszą [otwartą]. Pozostałe dwie zostaną wybudowane w dystryktach – Douwaylaa i Jaramana. Te miejsca są potrzebne do umocnienia wspólnoty wiernych, do organizowania spotkań i katechez biblijnych oraz wieczorów modlitwy i braterstwa. W tym trudnym czasie, niebezpieczeństw i przemocy, Chrystus gromadzi coraz więcej [ludzi].”

Arcybiskup podsumował, że „budowa kościoła w czasach wojny i spustoszenia wyraża pragnienie zwycięstwa nad śmiercią i odwagi życia wiarą. Nasi dzielni wierni, w tych ciemnych czasach, wybrali pozostanie w mieście, aby maszerować przeciwko niepewności i pokładać zaufanie w Jezusie Chrystusie. W tym roku Boże Narodzenie w Damaszku będzie też uroczystością Zmartwychwstania.”


Źródło: fides.org

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: