Syria: Katolicy i prawosławni w obronie prześladowanych chrześcijan

„Są cele, które mogą być osiągnięte: informowanie na temat zniszczonych miejsc kultu w Syrii – klasztorów, kościołów, domów parafialnych i przygotowanie do końca tego roku akcji pomocy dla syryjskich dzieci w mieście Homs. Będziemy ją koordynować i zobaczymy jakie przyniesie owoce”, powiedział podczas konferencji w Moskwie przedstawiciel międzynarodowej fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie Piotr Gumeniuk.


destroyed


Delegacja Cerkwi Rosyjskiej, Kościoła Katolickiego i wspomnianej fundacji odwiedziła na początku kwietnia Liban i Syrię, gdzie spotkała się z przywódcami głównych chrześcijańskich wyznań regionu i odwiedziła obozy uchodźców.

Przedstawiciel Cerkwi powiedział, że szczegółowa lista zniszczonych obiektów religijnych została już stworzona. Zaznaczył, że jej przygotowanie zajęło trochę czasu i było możliwe dzięki kontaktom nawiązanym w trakcie wyżej wymienionej wizyty.

Arcybiskup Moskwy Paolo Pezzi dodał, że „podróż ta pozwoliła nam wykonać pierwszy konkretny krok po spotkaniu papieża Franciszka i Patriarchy Cyryla w Hawanie. Jest to pierwszy owoc tego spotkania”.


Źródło: pravmir.com

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: