Rzym: Radość z uznania Bractwa

Radość z powodu uregulowania prawnego statusu Bractwa św. Piusa X w Argentynie i wiarę w rychłe uregulowanie sprawy statusu Bractwa wewnątrz Kościoła wyraził abp Guido Pozzo (na zdjęciu), sekretarz komisji Ecclesia Dei.


Guido Pozzo


W wypowiedzi dla Vatican Insider (którą przytacza The Remnant) czytamy:

„Jestem szczęśliwy, że w Argentynie odnaleziono takie rozwiązanie, w które – co trzeba podkreślić – Stolica Apostolska się nie angażowała. Nie oznacza to kanonicznego uznania Bractwa św. Piusa X za wspólnotę kapłańską. Kwestia uzasadnienia pełnienia czynności kapłańskich przez jego księży pozostaje otwarta. Ale jest to znak dobrej woli, dotyczący tej rzeczywistości Kościoła katolickiego. (…) Tą decyzją, ordynariusz Buenos Aires uznał, że członkowie Bractwa są katolikami, nawet jeśli nie są w pełnej komunii z Rzymem. Kontynuujemy pracę, aby pełna komunia i prawna forma Bractwa wewnątrz Kościoła katolickiego zostały osiągnięte.”


Źródło: remnantnewspaper.com

Podobne...

2 komentarze

  1. Dolorosa pisze:

    Czy aby Abp Lefebvre w grobie się nie przewraca od tej radości?

    • Admin pisze:

      Wydaje nam się, że on tą radość podziela. Przecież nie chodziło mu o nic innego tylko o to, żeby Bractwo mogło w sposób wolny formować kapłanów niezbędnych do przetrwania katolickiej Tradycji. To dzieło trwa. Każdy krok w stronę potwierdzenia słuszności Jego decyzji musi cieszyć.

Dodaj komentarz

Top
error: