Rosja: Potrzeba współpracy z Kościołem

Patriarcha Cyryl (na zdjęciu) uważa dialog z Kościołem katolickim za szansę na ograniczenie prześladowań chrześcijan na świecie.


c2a1fafc-5d4d-42fc-a2e5-4216cff38152


Obecie unikanie dialogu z Kościołem katolickim byłoby niewłaściwe. Bronimy tych samych wartości, zarówno w życiu publicznym, jak i prywatnym. Musimy nawiązać taką współpracę w obliczu świata niechrześcijańskiego, która pozwoliłaby nam pomnożyć własne siły„, powiedział przywódca rosyjskiej Cerkwi na spotkaniu z przedstawicielami Młodzieżowej Izby Społecznej oraz Młodzieżowej Izby Ustawodawczej.

Chrześcijanie stają się mniejszością na świecie. W Azji i Afryce z powodu poważnych konfliktów, co godzinę jeden chrześcijanin ginie z powodu swojej wiary. Natomiast na Zachodzie w wyniku „rządów liberalnych doktryn (…) kościół i religia są odsuwane od życia publicznego„.

W przekonaniu Patriarchy współpraca z „największym Kościołem chrześcijańskim„, z Kościołem katolickim, może pomóc ochronić chrześcijan i stać się przyczyną odrodzenia – „w skali globalnej” – chrześcijaństwa.


Źródło: pravmir.com

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: