Rosja: Aborcja nadal legalna

Pod koniec kwietnia Duma odrzuciła projekt ustawy o zaprzestaniu finansowania z budżetu państwa aborcji na żądanie. Jednak lider ruchu pro-life „Wojownicy o Życie”, Dmitry Baranow, nie porzuca nadziei na zmianę prawa.


Russian-Pro-Life-T-Shirt


W przekonaniu Baranowa, są różni politycy w Rosji, a druzgocąca klęska projektu – jedynie 11 z 450 posłów głosowało „za” – nie odzwierciedla ani woli Dumy, ani kierunku polityki rządu premiera Miedwiediewa, tylko wynika z obecnych okoliczności.

„Musimy zrozumieć, że posłowie w Rosji nie są niezależni, a decyzje nie są podejmowane w parlamencie”, twierdzi Baranow. „Decyzje podejmowane są przez administrację prezydencką. Prawo chroniące życie uzyskałoby poparcie parlamentu, jeśli taka byłaby wola przywódcy kraju.”

Rząd jest postrzegany jako pro-life. Żona premiera, Swietłana Medwiediewa, jest żarliwą obrończynią życia poczętego. Wskaźniki demograficzne, mimo poprawy po okresie jelcynowskim, nadal są niezadowalające z czego rząd zdaje sobie sprawę. Ma jednak ręce związane niezadowoleniem jakie mogłoby wywołać zakazanie aborcji. „Władze rosyjskie boją się każdego przejawu niezadowolenia”, twierdzi pro-lifer. „Myślę, że nie miałyby odwagi przyjąć prawa antyaborcyjne i ryzykować sprzeciwu społecznego. Zrobią wszystko dla ‚spokoju’.”

Baranow nie traci jednak nadziei i uważa, że podejście opinii publicznej, a co za tym idzie Kremla, może się zmienić pod wpływem Cerkwi i działalności obrońców życia. Dlatego nie porzuca starań o uświadamianie Rosjanom, jak straszliwą rzeczą – dla sumienia jednostki, ale i dla przetrwania narodu – jest mordowanie niewinnych istot ludzkich.


Źródło: lifesitenews.com

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: