Nigeria: Biskupi w obronie małżeństwa

Biskupi Nigerii, najludniejszego kraju Afryki, zdecydowanie potępili „małżeństwa” homoseksualne wprowadzone ostatnio w Irlandii, Stanach Zjednoczonych i w innych krajach zachodnich.


family


Ubolewając nad „niedawnym wzrostem aktywności grup lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i transseksualistów” biskupi komentują „szeroko zakrojone manewry prawne i sądowe mające na celu zmianę definicji małżeństwa” jako „smutną, niesprawiedliwą i żałosną sytuację zaistniałą w dużej mierze na skutek zniekształconego postrzegania prawa naturalnego, woli Bożej i natury ludzkiej.”

W wystosowanym liście biskupi napisali:

Z naszej strony niniejszym ponownie podkreślamy, że małżeństwo jest świętym związkiem mężczyzny i kobiety mającym na celu spłodzenie i wychowania potomstwa. Ono tworzy rdzeń rodziny, która jest fundamentem i podstawową komórką naszej cywilizacji i jako takie jest usankcjonowane przez Boga, podtrzymane przez naszą kulturę, czczone w naszym społeczeństwie i chronione przez nasz rząd. Rodzina zasługuje na ochronę ze strony wszystkich cywilizowanych instytucji, ponieważ poprzedza rozwój społeczeństwa. Tak więc w czasach, kiedy w wielu krajach rządy niestety wybrały inną drogę, naszą rolą jest rodzinę wspierać, chronić i zachować.

Wzywamy prezydenta Muhammadu Buhari i wszystkich naszych szacownych przywódców, prawodawców i sędziów, aby unikali wszelkich nacisków i chronili wszystkich Nigeryjczyków przed narastającą i niebezpieczną propagandą i wpływem lesbijek, gejów, osoby biseksualnych i transseksualistów.

Apelujemy do specjalistów w dziedzinach mediów, muzyki, rozrywki, nauki, medycyny, marketingu i biznesu, aby stali się wiernymi stróżami rodziny chroniąc społeczeństwo przed infiltracją ze strony tej propagandy, która często rozprzestrzenia się za pośrednictwem różnych mediów i na forach.

Zachęcamy rodziców do wychowywania dzieci w niezmiennym rozumieniu małżeństwa, tak aby umocnić ich nieustraszoną postawę, by bronili niezmiennej prawdy w szybko zmieniającym się świecie. Wzywamy młodych ludzi do nauki i mocnego przywiązania do wartości religijnych i kulturowych, które podkreślają piękno i błogosławieństwo małżeństwa jako jednego związku jednego mężczyzny z jedną kobietą na całe życie.

Wreszcie módlmy się, by Bóg udzielił nam wszystkim odwagi, uczciwości i wytrwałości potrzebnych w tym czasie do podtrzymania niezmiennej prawdy o godności ludzkiej seksualności i świętości instytucji małżeństwa.


Źródło: catholicculture.org/Forum Krzyż

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: