Niemcy: Prof. Spaemann krytycznie o Franciszku

Wybitny 87 letni niemiecki filozof Robert Spaemann skrytykował pontyfikat Franciszka za chaotyczność i obojętność teologiczną.


Robert-Spaemann


„Mam poczucie nieustającego chaosu” – powiedział w poświęconym „fenomenowi Franciszka” wywiadzie dla fryburskiego «Herder Korrespondenz». „Odnosi się wrażenie, że papież nie czyta zbyt dużo i nie za bardzo zna się na teologii.” Według niemieckiego filozofa bilans pontyfikatu jest ambiwalentny. Z jednej strony papież jest przywiązany do tradycyjnej pobożności i często ostrzega przed działaniem diabła. Ale przygotowanie do ubiegłorocznego synodu było „irytujące”, ponieważ papież jednoznacznie stanął po jednej stronie sporu.

Prof. Robert Spaemann jest filozofem, wykładowcą uniwersytetów w Heidelbergu, Salzburgu i Monachium. Przez Jana Pawła II mianowany członkiem Papieskiej Akademii Życia. Założyciel i prezes honorowy stowarzyszenia Pro Missa Tridentina.


Źródło: kath.net

Podobne...

1 Odpowiedź

  1. 1 maja 2016

    […] prof. Robert Spaemann, o którego krytycznym stosunku do pontyfikatu Franciszka odnosił się już wcześniej, w wywiadzie dla CNA w stanowczych słowach odniósł się do zmian jakie – według niego […]

Dodaj komentarz

Top
error: