Łotwa: Za dyktatorów było lepiej!

Występując przed komisją parlamentarną kardynał Janis Francis Pujats nie przebierając w słowach skrytykował panującą w kraju sytuację. Kardynał oskarżył UE o stawianie sodomii w centrum polityki, które powinna zajmować rodzina.


Janis Francis Pujats


Według kardynała „nawet Stalin i Hitler nie posunęli się do tego, co realizuje dziś Unia”. Mimo prób przerwania wystąpienia przez oburzonych parlamentarzystów kontynuował: „Nasza konstytucja jest ufundowana na normalnej rodzinie. Unia Europejska toczy krucjatę przeciwko wierze chrześcijańskiej.”

To nie pierwsze ostre wystąpienie kardynała Pujatsa przeciwko niemoralności. Przy okazji przemarszu parady gejowskiej przez Rygę w 2007 r. określił on homoseksualizm mianem „absolutnie zdemoralizowanego zachowania seksualnego” i „nienaturalnej formy prostytucji”.

Według kardynała także do będącej przedmiotem dochodzenia komisji tragedii budowlanej z 2013 r., kiedy w wyniku zawalenia się dachu centrum handlowego w Rydze zginęły 54 osoby, przyczynił się rozkład moralny wspierany przez UE. Zdaniem kard. Pujatsa, trzeba w tym wypadku winić upadek moralności dotykający Łotwę.


Źródło: Il Giornale

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: