Komunikat Domu Generalnego FSSPX na temat listu Papieża Franciszka z okazji Roku Miłosierdzia

logo_fsspx


Bractwo Kapłańskie św. Piusa X dowiedziało się z prasy o postanowieniach podjętych przez Papieża Franciszka z okazji nadchodzącego Roku Świętego. W ostatnim paragrafie swojego listu wystosowanego 1 września 2015 roku do Arcybiskupa Rino Fisichelli, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, Ojciec Święty pisze:

„Postanawiam, że osoby, które w Roku Świętym Miłosierdzia przystąpią do Sakramentu Pojednania u kapłanów z Bractwa św. Piusa X, otrzymają ważne i zgodne z prawem rozgrzeszenie.”

Bractwo Kapłańskie św. Piusa X wyraża swoją wdzięczność wobec Ojca Świętego za ten ojcowski gest. Sprawując sakrament pokuty zawsze z całą pewnością opieraliśmy się o nadzwyczajną jurysdykcję przyznawaną przez normy generalne Kodeksu Prawa Kanonicznego. Z okazji Roku Świętego Papież Franciszek pragnie, aby wszyscy wierni, którzy chcą wyspowiadać się u kapłanów Bractwa św. Piusa X, czynili to bez obaw.

Z okazji tego roku nawrócenia kapłani Bractwa św. Piusa X z jeszcze większą ofiarnością będą sprawować swoją posługę w konfesjonale, podążając za wzorem niestrudzonego poświęcenia, jaki święty Proboszcz z Ars pozostawił wszystkim kapłanom.


Źródło: DICI

Tłumaczenie: Redakcja Bazy Dokumentów Papieskich Xportal.pl

Podobne...

2 komentarze

  1. Anka pisze:

    A co kiedy Rok Miłosierdzia się skończy? Będzie prolongata?

Dodaj komentarz

Top
error: