Kard. Schönborn: „Hermeneutyka wykrzywiania”

Portal kath.net donosi, że 7 lipca ukazał się we włoskim „Corriere della Sera” wywiad z kardynałem Schönbornem w którym austriacki hierarcha powiedział, że „Amoris Laetitia” jest obowiązującym, doktrynalnym dokumentem. Według pokrętnej logiki dostojnika wszelkie wcześniejsze teksty Magisterium dotyczące małżeństwa i rodziny „należy rozpatrywać w świetle ‚Amoris Laetitia’.” Oto nowa hermeneutyka – „hermeneutyka wykrzywiania”.


21774598183_9df7fdc0ca_k-740x493


Według tej logiki Sobór Watykański Pierwszy należy rozpatrywać w świetle nauczania Soboru Watykańskiego Drugiego, wszelkie wcześniejsze dokumenty papieskie w kontekście aktualnych wypowiedzi, a Dekalog zgodnie z – tak ważnym dla kardynała – „Duchem Czasu”. Nie sposób nie zauważyć, że takie myślenie jest wykrzywieniem intencji, które kierowały papieżem Benedyktem XVI, gdy nauczał o różnicy między „hermeneutyką ciągłości”, a „hermeneutyką zerwania”. Strach pomyśleć do czego zaprowadzi taka „hermeneutyka wykrzywiania” skoro według dominikanina „możemy i musimy uszanować decyzję o zawarciu związku przez osoby tej samej płci” oraz, że potrzebne jest „prawo cywilne, które będzie chronić takie związki.” 


Źródło: catholicism.org

Podobne...

1 Odpowiedź

  1. ella pisze:

    Czy można uwierzyć, że ten pan jest dostojnikiem Kościoła Katolickiego? Moim zdanien powinien być pozbawiony kardynalstwa po czym wykluczony z Kościoła skoro głosi jakieś swoje nauki, a nie Ewangelię i naukę Kościoła.

Dodaj komentarz

Top
error: