Kard. Sarah: „Albo jest Bóg albo nie ma nic”

Kardynał Robert Sarah zachęcił katolików do przeciwstawienia się „ideologicznej kolonizacji” i usuwaniu Boga ze społeczeństwa. Pomoże to Kościołowi przetrwać atak na rodzinę i wolność religijną, który ma miejsce na całym świecie.


cardinal_robert_sarah_president_of_the_pontifical_council_cor_unum_in_st_peters_square_march_24_2013_credit_sabrina_fusco_cna1


Kardynał powiedział, że „nigdzie indziej religijne prześladowanie nie jest wyraźniejsze, niż w zagrożeniu jakie dla rodziny rodzi demoniczna ‚ideologia gender’, śmiertelne dążenie, którego doświadcza świat coraz bardziej odsuwany od Pana Boga przez ideologiczną kolonizację.”

Kardynał z Gwinei stwierdził, że indywidualizm i chęć stworzenia „utopijnego raju” bez Pana Boga ma poważny wpływ na społeczeństwo. „Rosnącemu w ostatnim półwieczu rozwojowi społecznemu i ekonomicznemu nie towarzyszył równy rozwój duchowy, czego doświadczamy jako to, co papież Franciszek nazwał ‚globalizacją obojętności’.”

Tą obojętność można dostrzec w „zamykaniu przez nas serc i oczu na biednych i wrażliwych oraz, co jest szczególnie podłe, w tym jak odrzucani są starsi i dzieci nienarodzone.”

Największym wyzwaniem są problemy doświadczające rodzinę. Cytując papieża, kardynał przypomniał, że proponując mniej, niż to, co Kościół naucza o małżeństwie, oferuje się mniej, niż Chrystus zaoferował osobie ludzkiej.

„Oto powód dla którego Ojciec Święty otwarcie i energicznie broni nauczania Kościoła w kwestii antykoncepcji, aborcji, homoseksualizmu, metod reprodukcyjnych, [braku] edukacji dzieci.” Te i inne szkody dla rodziny mogą odsunąć rodzinę od wzrostu i miłości w „miejsce, gdzie istota ludzka będzie duchowo cierpieć.”

Remedium na wszystkie te zagrożenia jest powrót do Pana Boga, przywrócenie mu miejsca w rodzinie i społeczeństwie. Jak stwierdził kardynał – „albo jest Bóg albo nie ma nic.”


Źródło: CNA

Podobne...

1 Odpowiedź

  1. zołza pisze:

    Prześladują mnie słowa nieżyjącego papieża Benedykta XV-„Przyjście światowego państwa jest upragnione, i z pewnością spodziewane, przez wszystkie najgorsze i najbardziej zniekształcone elementy. To państwo, w oparciu o zasady absolutnej równości ludzi i wspólnoty dóbr, zakaże wszelkich lojalności narodowych. W nim nie będzie uznania władzy ojca nad dziećmi, czy Boga nad wspólnotą ludzką. Jeśli te idee wprowadzi się w życie, nieuchronnie nastąpi panowanie niesłychanego terroru.”Najpotężniejsza masoneria świata rozmiłowana w szatanie wypływa wielką rzeką z USA i już dawno rozlała się na Europę żeby uderzyć w katolików, Świętą Tradycję kościoła , Prawdziwą Ewangelię i w ruchy narodowe-patrz ost zachowanie Facebooka… Owszem ludzie są ogłupieni bo nie myślą i nic do ich mózgowia już nie trafia,teraz jesteśmy tolerancyjnie głupi i manipulowani masońską propagandą a tymczasem ustrój polityczny zwany demokracją coraz bardziej jest przeciw Jezusowi-chrześcijaństwu,w Polsce tak nie jest,bo u nas nie doprowadzą do opustoszenia kościołow więc jesteśmy coraz bardziej atakowani,nasza demokracja uznaje ważność Boga w swojej kulturze,historii i się z nim liczy dlatego stajemy się „chłopcem do bicia” przez UE (dzieki KOD niestety,jednym z przykazan wolnomularzy jest obrona praw konstytucji co w efekcie prowadzi do politycznej kłótni i zamieszania i taki ma cel,żeby mącić w społeczeństwie i wysyłać w świat fałszywe sygnały łamania praw demokracji i tak USA porównują nas do Putina…) bo ona wypchnęła Boga z kościoła robiąc miejsce Wielkiemu Budowniczemu Wszystkich Światów-diabłu…Niech Prawda nas wyzwoli”+” Cieszę się,że inne kraje (rządzący) nas źle postrzegają,bo to znaczy że stoimy im ością w gardle. Niech wreszcie katolicy wszystkich krajów przejrzą na oczy że ktoś wepchnął ich do błota…

Dodaj komentarz

Top
error: