Kard. Pell: „Małżeństwa” homoseksualne to zwycięstwo utylitaryzmu

Watykański sekretarz do spraw ekonomii kard. George Pell powiedział, że wynik majowego referendum w Irlandii legalizującego „małżeństwa” homoseksualne oraz niedawna decyzja Sądu Najwyższego USA w tej samej sprawie jasno pokazują do jakiego stopnia społeczeństwo zachodnie wyrzekło się swoich chrześcijańskich fundamentów.


pell


W swoim przemówieniu na VIII Międzynarodowej Konferencji Liturgicznej w Cork kard. Pell nazwał irlandzkie referendum „zwycięstwem Johna Stuarta Milla i utylitaryzmu”.

Według kardynała tzw. wojny kulturowe „wchodzą w nową fazę politycznej walki, w której walczyć mogą jedynie świeccy”. Walka toczyć się będzie o zachowanie wolności religijnych takich jak prawo do publicznego nauczania chrześcijańskiej doktryny w parafiach i szkołach, szczególnie w tych finansowanych przez państwo. Rozdział Kościoła i państwa nie uprawnia w żaden sposób rządów do działań antyreligijnych i zastraszania chrześcijańskich społeczności.

Odnosząc się do październikowego Synodu o rodzinie kardynał stwierdził, że biskupi nie są upoważnieni do zmiany nauczania zawartego w Piśmie Świętym.


Źródło: CatholicHerald

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: