Abp Jeanbart: „Pomagajcie Syryjczykom w Syrii!”

Arcybiskup Jean-Clément Jeanbart (na zdjęciu), melchicki ordynariusz diecezji Aleppo (Syria) powiedział, że wolałby widzieć Kanadę pomagającą Syryjczykom zostać w Syrii, a nie przyjmującą uchodźców.


jean-clément-jeanbart-aleppo-620x349


W czasie wizyty w Montrealu arcybiskup został zapytany, co myśli o tym, że Kanada przyjęła w ostatnich kilku miesiącach 25 tysięcy syryjskich uchodźców. Odpowiedział: „Nie jesteśmy zadowoleni kiedy widzimy, że Kanada przyjmuje uchodźców i próbuje ich integrować. To nas boli, bardzo boli.” Według Jego słów, lepiej byłoby , żeby rząd Kanady podjął wysiłki, aby umożliwić Syryjczykom pozostanie w Syrii.

W swojej wypowiedzi hierarcha bez ogródek nazwał rebeliantów „terrorystami” i opowiedział o sytuacji z którą miał niedawno do czynienia. Chodzi o tragedię rodziny trzynastoletniego Fouada Banna, którego rebeliancka bomba rozerwała na strzępy – w jego rodzinnym domu. Arcybiskup odprawiał ceremonię pogrzebową chłopaka.

Zebrani mogli usłyszeć emocjonalne słowa duchownego, który zapowiedział: „Odbudujemy nasz kraj. Chcemy go odbudować i zostać. Chcemy, aby był naszym krajem. Chcemy zostać w tym kraju, gdzie rodziło się chrześcijaństwo, dać świadectwo Chrystusowej miłości oraz miłosierdzia i mieć możliwość życia razem, jako ludzie wierzący w Boga i szanujący się nawzajem.”


Źródło: catholicherald.co.uk

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: