Izrael: Zdewastowano kolejny chrześcijański cmentarz

Izraelska policja poinformowała w środę o zniszczeniu nagrobków na chrześcijańskim cmentarzu w pobliżu granicy izraelsko-libańskiej.


65741


Policja otrzymała doniesienie o zniszczeniu kilku nagrobków na maronickim cmentarzu w Kufr Birim. Rzecznik prasowy izraelskiej policji Luba Samri poinformowała o wszczęciu w tej sprawie śledztwa. Według słów Samri nagrobki były „roztrzaskane i porozrzucane”.

Kufr Birim to palestyńska wioska, której mieszkańcy zostali wypędzeni przez izraelskie siły zbrojne w 1948 roku. Nigdy nie zezwolono im na powrót. Wioska została w 1953 roku prawie całkowicie zrównana z ziemią przez izraelską armię.

W ubiegłym roku libański patriarcha maronicki kard. Beshara Rai odbył historyczną podróż do Ziemi Świętej, podczas której odwiedził Kufr Birim i obiecał pomoc wypędzonym mieszkańcom w powrocie do ojczystej miejscowości. W Izraelu mieszka ponad 11 tysięcy maronitów.

Policja nie mówi kto może stać za atakiem, ale ubiegłe lata ujawniły falę antychrześcijańskich aktów przemocy dokonanej przez żydowskich ekstremistów. Ofiarami padają zazwyczaj chrześcijańskie świątynie i cmentarze.


Źródło: alhourriah.org

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: