Irlandia Płn.: Biskupi przeciwko aborcji i wynaturzeniu

Biskupi z Irlandii Północnej ostrzegli katolickich wyborców, aby w wyborach regionalnych, które odbędą się w następnym tygodniu, nie wspierali kandydatów pro-aborcyjnych.


x-15008966


W wydanym przez siebie dokumencie zaznaczyli oni, że niezależnie od tego czy ktoś chce zezwolić na „aborcję na żądanie”, czy jest „jedynie” zwolennikiem rozwiązania limitującego możliwość wykonania aborcji do kilku przypadków – jest to postawa niewłaściwa. „Z moralnego punktu widzenia nie ma czegoś takiego jak ‚ograniczona’ aborcja. Aborcja jest zawsze intencjonalnym odebranie niewinnego, wrażliwego życia ludzkiego i bezpośrednim wystąpieniem przeciwko przekazaniu – ‚nie będziesz zabijał’,” napisali biskupi. Dodali, że nakaz ochrony życia wynika nie tylko z „religijnej doktryny, ale również z uniwersalnej wartości życia na której spoczywa wolność i godność osoby ludzkiej.”

W Irlandii Północnej aborcja jest legalna w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia matki.

Dokument odnosi się również do związków osób tej samej płci i cytuje słowa papieża Franciszka w których stwierdza on, że „nie ma podstaw do twierdzenia, że związki homoseksualne są w jakimkolwiek stopniu podobne lub nawet analogiczne do boskiego planu dotyczącego małżeństwa i rodziny.”

Oświadczenie apeluje do głosujących, aby Ci „rozważyli wartość rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, jako podstawy i kamienia węgielnego społeczeństwa, która zasługuje na specjalne uznanie i ochronę w polityce oraz w prawie.”


Źródło: catholicherald.co.uk

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: