Indie: Ataki na katolickie szkoły

22 kwietnia we wschodnich Indiach doszło do ataku na dwie katolickie szkoły. 60 hinduskich fundamentalistów wtargnęło do szkół wykrzykując antychrześcijańskie hasła. Policja aresztowała 16 z nich.


RV5879_Articolo


Około 50 młodych ekstremistów napadło na szkołę Świętego Krzyża w Hazaribagh wykrzykując żądania zamknięcia szkoły. Włamali się przez bramę i grozili, że zniszczą szkołę i jej wyposażenie. Na szczęście policja w porę zainterweniowała.

Jak stwierdził ks. Gerald D’Souza, ataki mają na celu wypędzenie chrześcijańskich misjonarzy z dzielnic biedy, gdzie żyje wiele społeczności plemiennych. Misjonarze – zakonnicy i zakonnice – zaangażowani w szkolnictwo w stanie Jharkhand przyznają, że lękają się o swoje bezpieczeństwo a także o bezpieczeństwo prowadzonych przez siebie szkół.

Ataki na chrześcijan przybierają na sile odkąd rok temu wybory wygrała nacjonalistyczna Indyjska Partia Ludowa. W ostatnich miesiącach politycy reprezentujący hinduistyczny radykalizm wzywali do odebrania praw wyborczych chrześcijanom i muzułmanom.


Źródło: Radio Vaticana

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: