Ignacy Józef III Younan: Moskwa naszą nadzieją

Ignacy Józef III Younan, patriarcha Kościoła katolickiego obrządku syryjskiego poparł działania Rosji na gruncie konfliktu syryjskiego.


younan


„Rosyjska interwencja daje nam w tej tragicznej sytuacji odrobinę nadziei. Rosja pomogła Syrii odzyskać i wyzwolić spod kontroli terrorystów wiele miast i wiosek. Syryjscy chrześcijanie są wdzięczni Rosji”- powiedział. “Podziękujemy każdemu, kto pomaga pozostać nam w naszym kraju”- dodał, wyrażając wdzięczność Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej za słowa wsparcia dla syryjskich wspólnot chrześcijańskich, “których nie uzyskaliśmy z innych stron z taką determinacją”.

“Nasz niepokój i wołanie na alarm jest związane z tym, co dzieje się w Iraku i Syrii, a co już wydarzyło się w Turcji: chrześcijanie znikają z każdego kraju, gdzie chrześcijaństwo się narodziło.” Dodał, że wspólnota chrześcijańska została znaczącą pomniejszona w wyniku ataków ISIS przeprowadzonych w bardzo złej sytuacji z punktu widzenia humanitarnego. Powiedział też, że chrześcijanie “stanowili 15-19% syryjskiej populacji w latach 50., natomiast teraz liczba ta spadła poniżej 5%. Po opuszczeniu Mosulu w czerwcu 2014 roku w Iraku pozostaliśmy już tylko jako uchodźcy w Kurdystanie, podczas gdy dwie trzecie chrześcijan z Bagdadu musiało uciekać“.


Źródło: ansamed.info

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: