Chile: Liberał nadal na Papieskim Uniwersytecie?

Niestety, wbrew niedawnym doniesieniom, nie udało się pozbawić ks. Jorge Costadoata (na zdjęciu; tradycyjnie, w świeckim stroju), jezuickiego teologa znanego z ekstrawaganckich i niezdrowych poglądów, wpływu na wychowanie chilijskiej młodzieży.


Jorge Costadoat


Pomimo tego, że teolog ten nie otrzymał od arcybiskupa Santiago de Chile, kardynała Ricardo Ezzatiego, pozwolenia na nauczanie na Papieskim Uniwersytecie Katolickim (Chile) będzie on nadal rozsiewał błędy. Jak w wielu innych przypadkach, murem za liberalnym teologiem stanęli jego koledzy i władze uczelni. Zgodnie z informacjami napływającymi z Chile „władze akademickie zadeklarowały, że Costadoat jest i będzie członkiem Papieskiego Uniwersytetu Katolickiego jako badacz (…), ale nie będzie nauczał teologii”. Władze te zapowiedziały też bezczelnie, że jeszcze w tym roku rektor uniwersytetu może przedstawić kardynałowi kandydaturę zbuntowanego księdza.

W liście kardynała Ezzetiego do władz uczelni, w którym tłumaczy on swoją decyzję czytamy, że „nie tylko prawem, ale i obowiązkiem [kardynała], jako Wielkiego Kanclerza jest zadbanie o to, żeby Papieski Uniwersytet Katolicki Chile, a szczególnie jego Wydział Teologiczny, nauczał autentycznej doktryny Kościoła”. Jak uważa ordynariusz Santiago de Chile, „ścieżka akademicka profesora J. Costadoata obejmuje niemądre postulaty, które zacierają nauczanie Kościoła w wielu kluczowych punktach”. Mimo obietnicy zmiany postawy i wydania tymczasowego, trzyletniego, mandatum w 2012 roku, liberalny teolog nie zrewidował swojego stanowiska. W związku z tym wszystkim kardynał postanowił nie przedłużać wspomnianego pozwolenia.


Źródło: rorate-caeli.blogspot.com

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: