Chile: Biskupi o kryzysie zaufania

Konferencja Episkopatu Chile wydała oświadczenie w którym zauważa „spadek zaufania w stosunkach społecznych oraz w przywództwie na wszystkich poziomach”. Biskupi dodali, że Chile jest krajem ze „zdewastowaną tkanką społeczną, gdzie nie ma zaufania.”


episkopat Chile


„Chilijczycy mają prawo zarówno do prawdy i sprawiedliwości, ale również do możliwości przebaczenia, które nie jest równoznaczne z bezkarnością”, napisali biskupi.

Biskupi uważają, że przywrócenie zaufania w życiu społecznym może być jedynie następstwem uznania przez władze publiczne konieczności działania na rzecz dobra wspólnego, służenia innym, a nie bogacenia się i zwiększania swoich wpływów.

Chile jest obecnie targane kryzysem politycznym będącym wynikiem licznych skandali korupcyjnych w które zamieszani są politycy obozu rządzącego i opozycji. Dramatycznie spada poparcie prezydent Chile, Michelle Bachelet, wywodzącej się z Partii Socjalistycznej, która w ostatnich wyborach obiecywała walkę z patologiami życia publicznego. Jest to wynikiem udziału członków rodziny pani prezydent w aferze związanej z handlem nieruchomościami.


Źródło: catholicculture.org

Podobne...

1 Odpowiedź

  1. 8 czerwca 2015

    […] relacji prezydent wynika, że spotkanie dotyczyło (opisywanego przez nas) kryzysu zaufania publicznego jaki dotyka Chile. Odmienny obraz spotkania wyłania się ze […]

Dodaj komentarz

Top
error: