Belgia: Lekarze i biskupi przeciwko eutanazji

Belgijscy biskupi z zadowoleniem przyjęli stanowisko najważniejszych profesorów medycyny, psychiatrów i etyków, którzy skrytykowali ustawodawstwo zezwalające na eutanazję dla pacjentów, których dotknęło „psychologiczne cierpienie”.


bew/gamma/664.620/f.vah.deh/eutanazja


„Zawsze byliśmy przeciwko eutanazji, dlatego akceptujemy i popieramy tę inicjatywę”, powiedział o. Tommy Scholtes SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu.

„Chociaż Kościół nie odnosi się do naukowych argumentów związanych z eutanazją, możemy je znaleźć, jasno wytłumaczone, w dokumencie tych praktyków medycyny. Chociaż cierpienie może być trudne do udźwignięcia, opieka paliatywna zawsze oferuje lepsze rozwiązanie.”

W liście opublikowanym 8 grudnia 65 medycznych ekspertów wyraziło sprzeciw wobec przepisów zezwalających na eutanazję w przypadku „nieuleczalnych cierpień psychicznych”.

Sygnatariusze dokumentu podkreślili, że znacząca część spośród 2000 eutanazji dokonywanych rocznie w Belgii jest wykonywana z powodu depresji i bólu psychicznego. Dodali, że pojęcie „nieuleczalne cierpienia psychiczne” nie ma „naukowych podstaw”.


Źródło: catholicherald.co.uk

Podobne...

1 Odpowiedź

  1. Norbert Polak pisze:

    Gloria Deo! Nareszcie jakieś przebudzenie w Belgii.

Dodaj komentarz

Top
error: