Austria: Odstępstwo kardynała

Kardynał Schönborn publicznie wystąpił przeciwko dyscyplinie sakramentalnej, namawiając do jej łamania innych duchownych. W celach faktograficznych, a nie dla siania zgorszenia, przedstawiamy tłumaczenie jego wypowiedzi.


mid_40059


Jak relacjonuje portal katholisch.at, w czasie konferencji prasowej, która miała miejsce 8 kwietnia, zebrani mogli usłyszeć od kardynała, że „rozwodnicy w ponownych związkach mogą w „określonych przypadkach” otrzymać „pomoc sakramentów”. Papież Franciszek wskazuje, że mogą być pojedyncze przypadki, gdzie rozwodnicy w ponownych związkach, którzy nie żyją wstrzemięźliwie seksualnie w drugim związku, mogą otrzymać Komunię; wtedy, kiedy wierność jest zagrożona i kiedy dzieci z pierwszego związku mogą zostać wciągnięte w zagrożenie. Dotychczas według nauki kościelnej rozwodnicy mogli być tylko wtedy dopuszczeni do Komunii, kiedy żyją z nowym partnerem „jak brat i siostra”.”

Ten, który wspólnie z papieżem powinien stać na straży wiary (a nawet oddać za nią życie) skapitulował przed bandą życiowych wykolejeńców. Módlmy się, aby miłosierny Bóg ponownie dał nam dobrych kapłanów!


Źródło: katholisch.at

Podobne...

2 komentarze

  1. Alonso pisze:

    Dziwię się że są ludzie, których w tych czasach jeszcze jest w stanie coś zdziwic.

  2. Elżbieta pisze:

    Chyba ten pan wykluczył sie z Kocioła Katolickiego i nie jest już kardynałem? Czy się mylę? A co na to nasz „pasterz” Franciszek? Czyż nie zachęca do takiego zachowania? Czy sam też nie jest na skraju samowykluczenia z Kocioła, któremu „przewodzi”?

Dodaj komentarz

Top
error: