Anglia: Dobre wiadomości dla przyjaciół Tradycji

Z Wysp Brytyjskich nadchodzą bardzo dobre wiadomości dla ludzi doceniających piękno tradycyjnej liturgii. Jak donosi portal Rorate Caeli, Bractwu Kapłańskiemu św. Piotra nadano kościół w diecezji Liverpool, a biskup Portsmouth ustanowił parafię z podwójnym rytem.


McMahon


Z okazji wspomnianego nadania arcybiskup Liverpool, Malcolm McMahon (na zdjęciu), skierował do wiernych krótkie ogłoszenie, którego tłumaczenie publikujemy poniżej:

„Poprosiłem Bractwo Kapłańskie Świętego Piotra, aby [jego księża] zajęli się kościołem św. Marii w Warrington. W odpowiednim czasie stanie się on centrum celebracji nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego i udzielania sakramentów. Kapłani tego Bractwa nie będą jednak pełnić w parafii funkcji duszpasterskich – za te, od września, będzie odpowiedzialny ks. David Heywood.”

Nadanie w Anglii o którym informuje portal nie jest pierwszym, jeśli chodzi o ostatnie dni. Niedawno przekazano dwie świątynie Instytutowi Chrystusa Króla, jedną w diecezji Shrewsbury, a drugą w diecezji Lancaster. Razem z nową parafią – w Anglii tradycyjne instytuty działają już w pięciu diecezjach (poza wymienionymi wyżej również w Northampton). Dodatkowo wierni Tradycji mogą korzystać z posługi kapłanów Bractwa św. Piusa X, którzy pełnią posługę w kilkunastu największych miastach.


Źródło: rorate-caeli.blogspot.com

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: