Etiopia: Biskupi potępiają zbrodnię islamistów

Etiopscy biskupi katoliccy potępili egzekucję dokonaną przez islamistów na 30 chrześcijańskich imigrantach w Libii. Państwo Islamskie ujawniło nagrania z egzekucji 19 kwietnia.


isis-ethiopian-christian-1


„Ci etiopscy męczennicy zamordowani na libijskiej pustyni nie byli politykami czy żołnierzami, nie byli uzbrojeni, nikomu nie zagrażali. Byli młodymi emigrantami pełnymi nadziei na lepszą przyszłość. Jesteśmy zasmuceni faktem, że ci młodzi ludzie zostali zabici ponieważ nie chcieli porzucić swojej wiary” – napisali w swoim oświadczeniu.

Zwrócili też uwagę na religie założone przez imigrantów: „Żydzi stali się narodem po migracji do Afryki. Nasz Pan Jezus Chrystus wyjechał do Afryki jako uchodźca i został tam gościnnie przywitany. Pierwsi chrześcijanie byli prześladowani z powodu wiary i wyjeżdżali do sąsiednich krajów, gdzie głosili wiarę w Chrystusa.”

Dodali też, że obecnie Etiopia gości setki tysięcy uchodźców nikogo nie dyskryminując. „Dlaczego taka zbrodnia dotknęła niewinnych synów Etiopii? Uchodźcy z Etiopii powinni być traktowani zgodnie z międzynarodowymi umowami”.


Źródło: Radio Vaticana

Podobne...

Dodaj komentarz

Top
error: